Як часто потрібно мити штори, які створюють затишок в кімнаті? Що робити, щоб текстильний інтер'єр мав свіжий і привабливий вигляд якомога довше? Які дії слід зробити, щоб дизайн не втратив блиск і шик? Для якісного догляду за шторами потрібно знати особливості кожної тканини та дотримуватися рекомендацій фахівців.
Види штор та нюанси догляду за ними
Кваліфіковані власники можуть продовжити термін служби носильників в 2-3 рази. Для цього догляд за шторами повинен бути правильним, включаючи провітрювання, прибирання, прання, прасування і зберігання. Крім основних порад, важливо орієнтуватися на тип текстилю, з якого зроблені штори.
Органза
Для штор з органзи рекомендується ручне прання. Якщо ви віддаєте перевагу машинному очищенню, встановіть делікатний режим і найнижчий об/хв. Вологі продукти можна вішати відразу - вони висихають природним шляхом.
Шовк та атлас
Шовкові і атласні тканини миються виключно вручну. Вам знадобиться тепла вода і м'яке рідке мило. Штори не слід скручувати: воду слід пускати до стоку. Фіранки з шовку і атласні ласки зсередини. Залізо нагрівається не більше 80 ° С. Функцію зволоження використовувати не слід, інакше можуть з'явитися плями. Муар - щільний шовковий або напівшовковий матеріал - не слід мити.
Льон та бавовна
Лляні та бавовняні штори миються в машині при температурі 40 ° С. Бажано використовувати ніжні рідкі порошки. Натисніть на невеликі революції. Щоб запобігти можливій усадці, штори енергійно струшують і гладять ще мокрими.
Штори блекаут
Роботи буде менше, якщо вікна будуть прикрашені шторами з світлонепроникного матеріалу. Їх промивають при температурі від 30 до 40 ° С, а видавлюють при низьких оборотах. Щоб уникнути розлучення, використовуйте рідкі засоби. Вам не потрібно прасувати жалюзі.
Жаккард
Якщо мити жакардові штори в домашніх умовах, вони швидко згаснуть і втратять форму. Рекомендуємо надати ці вимогливі штори найближчим хімчисткам. Звідти вони повернуться так само добре, як і нові!
Оксамит та велюр
Про дорогий натуральний оксамит можна правильно подбати тільки в хімчистці штор. Якщо матеріал з додаванням синтетичного, акуратно згорніть ворс всередину і помістіть в спеціальний мішок. Вибирайте режим щадного прання, температура - до 30 С, без натискання. Сушити продукт рекомендується розправленим способом. Для прасування використовуйте парогенератор: йдіть у напрямку ворсу ззовні.
Декоративні елементи
Догляд за шторами включає в себе очищення декоративних елементів, таких як кисті, бахроми, ламбеки, різні вставки і ваги. Щітки і бахроми зазвичай не миються. Ламбракени приводяться в порядок, в залежності від тканини вони виготовляються з: якщо поліестер, то промивається в машині, якщо шовк, то руки. Жорсткі ламбрекени вакуумують або протирають вологою губкою. Перед миттям римських штор акуратно зніміть каркас.
Як прати штори?
Немає загальної інструкції з миття драпіровки, так як їх догляд безпосередньо залежить від тканини, з якої вони зшиті. Але деякі корисні поради варто дотримуватися. Адже експерименти не завжди вдаються:
- После пошива и крепления шторки необходимо снимать для стирки не меньше 1 раза в год.
- Перед стиркой штор рекомендуется вытряхнуть их от пыли.
- Занавесы лучше аккуратно складывать в специальные мешочки-сетки.
- Выбирайте в машинке-автомате деликатный режим.
- Температура не должна превышать 40 градусов, отжим – не больше 400 оборотов.
- В качестве моющего средства желательно использовать жидкий порошок.
- Полотна надо тщательно выполаскивать, чтобы полностью убрать моющие средства: оставшиеся химикаты могут реагировать на воздействие ультрафиолета.
- Сушить шторки лучше расправленными, избегая прямого попадания солнечных лучей.
Лайфхаки для догляду за шторами
- Регулярне провітрювання - ефективний метод, за допомогою якого штори збережуть свіжість та чистоту. Ви повинні відкрити вікно широко і відкрити складки на полотнах, щоб повітря міг вільно циркулювати по тканині. Необхідно провітрювати штори протягом декількох годин. В результаті не буде скупчення пилу, і не буде неприємних запахів.
- 1-2 рази на місяць можна сушити за допомогою пилососа. Це цілком підходить для аксесуара для меблів. Краще вакуумувати при найменшій потужності.
- Очистити штори від накопиченого пилу можна за допомогою м'якої волоті пір'я.
- Для прасування всередині спробуйте використовувати парогенератор або пароварку. Він генерує спрямований потік гарячої пари і тисне на нього, що дозволяє видалити тріщини і складки в щільних тканинах. Особливо це стосується вельвету та інших тканих тканин.
- Поверніть оригінальні кольори білим фіранкам з крохмалем або перекисом водню. «Білі» не врятують ситуацію.
- Не всі штори вимагають прасування після прання. Деякі тканини вішають на мокре карниз, де вони вирівнюються природним чином. Наприклад, тюль висихає саме так.
- Бахрому, щітки та інші прикраси розвантажують перед пранням, потім пришивають назад.
- Рулонні штори не вимагають особливого догляду - їх просто протирають вологою губкою.
- Для важких штор знадобиться хімчистка.
Навіть якщо ви замовили дорогий проект в елітній студії, а надані послуги перевершили всі ваші очікування, вчасно потрібно подбати про шторах. На будь-яких шторах неминуче накопичується пил і бруд, з'являються шкідливі мікроорганізми. Відсутність належного догляду погіршує якість повітря, яким ми дихаємо. В результаті домашнє господарство може відчувати себе хворим і навіть захворіти.
Щоб не псувати якість вишуканих і яскравих виробів, дотримуйтеся рекомендацій. А ваші штори будуть радувати вас надовго!